• Aktualijos
    • Lietuvoje
    • Užsienyje
    • Nuomonė
  • Kultūra ►
    • Lietuvos totorių istorija
    • Tautinės mažumos gyvenančios Lietuvoje
    • Musulmonų šeimos tradicijos
      • Laiškai apie islamą
    • Mečetės
  • Islamo akademija
    • Islamo pagrindai
    • Islamo tikėjimo principai
    • Šv. Koranas
    • Pranašo Muhammedo ﷺ tradicijos (suna)
    • Islamo teisė (fikh)
    • Maldos (dua)
    • Pranašo Muhammedo ﷺ biografija (sira)
    • Gero charakterio ugdymas (adab)
    • Hidžra kalendorius
    • Vaikams ►
      • Apie vaikų kampelį
      • Trumpai apie islamą
    • Mokymai ►
      • Arabų kalbos kursai
      • Nuotoliniai mokymai ►
        • Arabų kalba
        • Koranas
        • Islamo mokslas
  • KSM „Minaretas”
  • Laisvalaikis ►
    • Stovykla
    • Seminarai, šventės, renginiai
  • Mano istorija ►
    • Umra / Hadž kelionė
    • Kelias į Islamą
  • Projektai
    • Halal sertifikatas Lietuvoje
    • Halal online
    • Halal vietos Vilniuje
    • Halal vietos Kaune
    • Halal vietos Klaipėdoje
  • PARAMA ►
    • Svetainės veiklai
    • 1,2% GPM deklaracija
    • TAPK SAVANORIU!

Ramadano mėnuo – vilties, dosnumo ir palaimos laikas

Ramadano mėnuo – vilties, dosnumo ir palaimos laikas

Gerbiami mūsų bendruomenės nariai, Ramadano mėnesį linkime jums stiprybės, vilties ir išklausytų maldų. Tegul šis ypatingas laikas sustiprina mūsų tikėjimą ir bendruomenės vienybę. Tai mėnuo, kai esame kviečiami atleisti tiems, kurie dėl neišmanymo ar išdidumo neteisėtais būdais bando mums pakenkti ir priima neapgalvotus sprendimus.

Šiemet mums teko patirti skaudžią neteisybę – po septynerius metus trukusio teisinio proceso dėl žemės grąžinimo mūsų bendruomenei, nepaisant dviejų teismų sprendimų mūsų naudai, galutinis sprendimas buvo nepalankus. Kauno musulmonų bendruomenė, kuri istoriškai gyvena Lietuvoje jau daugiau nei 700 metų, ir toliau susiduria su posovietiniu šešėliu, kuris trukdo teisingumui ir žmogaus teisių užtikrinimui.

Mūsų prioritetinis tikslas išlieka toks pats – grąžinti savo protėvių teritoriją aplink mečetę bei toliau puoselėti per amžius susiformavusią religinės bendruomenės tradicijas. Taip pat prižiūrėti teritoriją aplink Kauno mečetę pagal mūsų religijos nusistovėjusius kanonus ir suteikti bendruomenės nariams orias sąlygas, atitinkančias Europos Sąjungos standartus. Deja, matome valstybinių institucijų abejingumą šios bendruomenės gerovei ir indėliui į Lietuvos kultūrą bei istoriją.

Tegul Ramadano mėnuo atneša mums stiprybės, išminties ir vilties. Tikime, kad teisingumas vis tiek nugalės, o mūsų bendruomenės balsas bus išgirstas.

Ramadanas Mubarak!

 

  • 23 vasario, 2025
  • parengė Islamo žinios
  • Komentuoti neleidžiama
  • ramadanas 2025
Apie autorių
Informacinis portalas „Islamas visiems“ yra informacinio pobūdžio svetainė, kurioje teikiama įvairi informacija apie islamą ir musulmonų bendruomenes, gyvenančias Baltijos šalyse.
  • Žiūrėti visus pranešimus pagal Islamo žinios
  • Blogas
Dalintis

Naujienos

Architektas, kurio darbai iki šiol puošia Lietuvą
Lie 19, 2026
Kviečiame į Kauno mečetės atvirų durų dieną!
Lie 15, 2026
Sveikiname su Lietuvos valstybės diena – Liepos 6-ąja!
Lie 06, 2026
Kai tyla tampa neapykantos sąjungininke
Bir 22, 2026
Meilės išraiška ir intymumas islame: kur yra riba?
Bir 20, 2026

Žymos

arabų kalba Atvirų durų diena Atvirų durų diena Kauno mečetėje bendruomenė chadisai chidžabas hadž Id-ul-Adcha Id-ul-Fitr Id ul Adcha 2018 Islamo Kultūros ir Švietimo Centras Kaunas Kauno m. musulmonų religinė bendruomenė Kauno mečetė Koranas KSM "Minaretas Kurban bairam 2020 kursai LMRBT - Muftiatas malda mečetė mokykla "Minaretas" mokymai moterims Mucharram muftijus musulmonai musulmonai Lietuvoje parama pasninkas Ramadanas Ramadanas 2016 religinis švietimas Kaune renginys savaitgalinė mokykla "Minaretas" seminaras totoriai umra umrah umrah al alam 2023 vaikai vaikams Vilniaus islamiška mokykla zakat-ul-fitr Švietimas