• Aktualijos
    • Lietuvoje
    • Užsienyje
    • Nuomonė
  • Kultūra ►
    • Lietuvos totorių istorija
    • Tautinės mažumos gyvenančios Lietuvoje
    • Musulmonų šeimos tradicijos
      • Laiškai apie islamą
    • Mečetės
  • Islamo akademija
    • Islamo pagrindai
    • Islamo tikėjimo principai
    • Šv. Koranas
    • Pranašo Muhammedo ﷺ tradicijos (suna)
    • Islamo teisė (fikh)
    • Maldos (dua)
    • Pranašo Muhammedo ﷺ biografija (sira)
    • Gero charakterio ugdymas (adab)
    • Hidžra kalendorius
    • Vaikams ►
      • Apie vaikų kampelį
      • Trumpai apie islamą
    • Mokymai ►
      • Arabų kalbos kursai
      • Nuotoliniai mokymai ►
        • Arabų kalba
        • Koranas
        • Islamo mokslas
  • KSM „Minaretas”
  • Laisvalaikis ►
    • Stovykla
    • Seminarai, šventės, renginiai
  • Mano istorija ►
    • Umra / Hadž kelionė
    • Kelias į Islamą
  • Projektai
    • Halal sertifikatas Lietuvoje
    • Halal online
    • Halal vietos Vilniuje
    • Halal vietos Kaune
    • Halal vietos Klaipėdoje
  • PARAMA ►
    • Svetainės veiklai
    • 1,2% GPM deklaracija
    • TAPK SAVANORIU!

Jau greitai!

programme open day-v1

Renginys: „Atvirų durų diena Kauno mečetėje”

Lietuvos musulmonų bendruomenė 2015 m. lapkričio 28 d. ruošiasi visus, siekiančius žinių ar tiesiog besidominčius, pakviesti į naują renginį – Atvirų durų dieną – vienintelėje Pabaltijo šalyse mūrinėje Kauno mečetėje, stovinčioje Ramybės parke, Totorių g. 6,  jau beveik 100 metų.

Norėjote, bet niekada neteko, o gal nedrįsote lankytis Lietuvos mečetėse? Norite sužinoti, kas yra islamas ir kuo iš tiesų tiki musulmonai? Kaip jiems sekasi gyventi Lietuvoje šiuo metu? Siūlome pažinti mūsų tikėjimą bei mūsų bendruomenės narius iš arčiau – tiesiai iš mūsų pačių!

Nuo 10 val. ryto iki 19 val. bus galima apžiūrėti mečetę, sužinoti apie jos svarbą kiekvieno musulmono gyvenime bei išgirsti keletą pranešimų temomis: „Kas yra islamas“, „Kauno mečetės istorija“, „Islamas Lietuvoje ir musulmonų bendruomenė“ ir „Moters vaidmuo islamo religijoje“. Mes stengsimės geranoriškai atsakyti į visus jums rūpimus klausimus, o paskui pakviesime maloniai pasišnekučiuoti prie kavos.

Viso renginio metu vyks parodos, kuriose matysite keletą Lietuvos totorių religinio paveldo eksponatų, galėsite apžiūrėti, o panorėjus, ir pasimatuoti musulmonų drabužius. Taip pat susipažinsite su sudėtingu kaligrafijos mokslu bei arabų kalbos rašmenimis, kuriais užrašysime jūsų vardą, o vaikai galės sudalyvauti piešinių konkurse „Mečetė”.

Visus maloniai kviečiame atvykti.

Pažink islamą iš arčiau – iš pačių musulmonų lūpų.  

Renginys yra NEMOKAMAS.

Numatoma programa:

10:30 Ekskursija po mečetę. Mečetės vaidmuo musulmono gyvenime

11:00 – 11:10 Gyvai išgirsk ir suprask Korano žodžius

11:10 -12:00 Paskaita: kas yra islamas ir Kauno mečetės istorija

12:00 -12:30 Klausimai – atsakymai

12:30 Gyvai atliekama musulmonų malda

Kavos petraukėlė

13:30 -14:00 Paskaita: Islamas Lietuvoje ir musulmonų bendruomenė

14:00 – 14:30 Klausimai – atsakymai

14:30 Gyvai atliekama musulmonų malda

15:00 – 15:30 Paskaita:  Moters vaidmuo islamo religijoje

15:30 – 16:00 Klausimai – atsakymai

16:00 Gyvai atliekama musulmonų malda

16:30  Gyvi pokalbiai su musulmonais prie kavos

Parodos:

1-ame mečetės aukšte: pasaulio mečetės; kaligrafija ir jūsų vardo užrašymas arabų kalba, Lietuvos totorių religinis paveldas; nemokama literatūra apie islamą.

2-ame mečetės aukšte: musulmonių rūbai; henna darymas ant rankos; įvairūs skarų rišimosi būdai; vaikų piešinių konkursas “Mečetė”.

Kilus klausimams, teirautis: info@islamasvisiems.lt ir tel. 8 612 30735.

Renginio organizatoriai:

Kauno miesto musulmonų religinė bendruomenė

VšĮ „Švietimas ir paveldas“

Lietuvos musulmonų sunitų dvasinis centras – Muftiatas

  • 18 lapkričio, 2015
  • parengė Islamo žinios
  • Komentuoti neleidžiama
  • Atvirų durų diena Kauno mečetėje
Apie autorių
Informacinis portalas „Islamas visiems“ yra informacinio pobūdžio svetainė, kurioje teikiama įvairi informacija apie islamą ir musulmonų bendruomenes, gyvenančias Baltijos šalyse.
  • Žiūrėti visus pranešimus pagal Islamo žinios
  • Blogas
Dalintis

Naujienos

Kai turime beveik viską, bet prarandame kryptį
Rgp 20, 2026
Saulės ir mėnulio užtemimas islame: Allaho ženklai ir Pranašo ﷺ sunna
Rgp 11, 2026
Architektas, kurio darbai iki šiol puošia Lietuvą
Lie 19, 2026
Kviečiame į Kauno mečetės atvirų durų dieną!
Lie 15, 2026
Sveikiname su Lietuvos valstybės diena – Liepos 6-ąja!
Lie 06, 2026

Žymos

arabų kalba Atvirų durų diena Atvirų durų diena Kauno mečetėje bendruomenė chadisai chidžabas hadž Id-ul-Adcha Id-ul-Fitr Id ul Adcha 2018 Islamo Kultūros ir Švietimo Centras Istorijų festivalis Kaunas Kauno m. musulmonų religinė bendruomenė Kauno mečetė Kauno musulmonai Konkursas Koranas Kurban bairam 2020 kursai LMRBT - Muftiatas malda mečetė mokykla "Minaretas" mokymai moterims muftijus musulmonai musulmonai Lietuvoje parama pasninkas radžab Ramadanas religinis švietimas Kaune renginys savaitgalinė mokykla "Minaretas" seminaras totoriai umra umrah umrah al alam 2023 vaikai vaikams zakat-ul-fitr Švietimas