Įvyko glaudus pažinimas apie skirtingas šalis ir kultūras Kauno mečetėje
Seminaras „Ramadano dvasia: įvairių tautų tradicijos, bendruomeniškumas ir suvokimas“ apjungė įvairių kultūrų bendruomeniškumą Kauno mečetėje
Vasario 25 dieną Kauno mečetėje įvyko įdomus ir prasmingas seminaras, skirtas suvienyti įvairių kultūrų atstovus, siekiant perduoti ir giliau suprasti Ramadano mėnesio reikšmę bei paskatinti dialogą ir bendradarbiavimą.
Seminare dalyvavo 44 suaugusieji, iš kurių 21 dalyvis atstovavo skirtingoms bendruomenėms, parodant, kad ši tema yra aktuali ir įdomi ne tik vieno tikėjimo priklausančiai grupei. Taip pat kartu su suaugusiaisiais dalyvavo apie 30 vaikų, kurie seminaro metu saugiai ir smagiai laiką leido specialiai užsakytame vaikų laisvalaikio centre „Elfų slėnis“.
Seminarą vedė Kauno musulmonų bendruomenės hatibas ir imamas iš Turkijos Ahmet, turintis net 23 metų patirtį vadovauti musulmonų bendruomenei tarpkultūriniame kontekste. Seminaras buvo verčiamas į lietuvių kalbą. Dalyviai turėjo galimybę gauti svertinius atsakymus į įvairius klausimus apie Ramadano praktiką musulmonų šeimose ir kaip šis mėnuo yra švenčiamas Lietuvoje. Be to, dalyviams buvo parodyta ypatinga šios bendruomenės tradicija, puoselėjama daugiau nei 1400 metus – Korano skaitymas mintinai arabų kalba. Korano ištraukas mintinai ir tik arabų kalba deklamavo skirtingų tautybių vaikai iš Kauno savaitgalinės mokyklos „Minaretas”. Antroje seminaro dalyje buvo pristatoma Ramadano kultūrinė pusė. Dalyviai girdėjo įvairiomis gimtosiomis kalbomis pristatymus apie Ramadano tradicijas jų gimtosiose šalyse (Jordanija, Čečėnija, Pakistanas, Turkija, Sirija (Alepo regionas) ir Afganistanas) su vertimu į lietuvių kalbą. Seminaro dalyviams taip pat buvo įteikta dovana nuo bendruomenės vokalisto iš Sirijos – jis gyvai atliko Ramadano našidą (dvasinio pobūdžio dainą) su tradiciniu būgneliu mušdamas ritmą.
Seminaro pabaigoje visi dalyviai turėjo galimybę paragauti skirtingų tautų tradicinių patiekalų, kurie atspindėjo skirtingų tautų Ramadano tradicijas, taip pat buvo patiektas šiltas iftaro tradicinis plovas. Toks bendras visų dalyvių maisto ragavimas ne tik skatino tarpusavio supratimą ir geranoriškumą, bet ir stiprino įvairių bendruomenių sąjungą.
Šis seminaras tapo svarbia platforma, kurioje skirtingos kultūros susitiko, dalinosi savo patirtimi ir prisidėjo prie bendruomeniškumo bei tarpusavio supratimo plėtros. Tai puikus pavyzdys, kaip tokie seminarai ar renginiai, skirti kultūrų dialogui, gali prisidėti prie bendrumo ir solidarumo skatinimo mūsų Lietuvos visuomenėje ir visoje Europoje.
Šis seminaras buvo organizuotas VšĮ „Švietimas ir paveldas”, įgyvendinant MRG ir MARIO Europos Sąjungos projektą.
Pastaba: Našidas atliekamas per smagius ir šventiškus bendruomenės susibūrimus (tai gali būti šventės, vestuvės, geri ir džiausmingi įvykiai, belaukiant ar pasitinkant svečius ir pan.)