Apie karikatūras islame
Islamo religijos mokymas labai aiškiai pasisako PRIEŠ bet kokias žmonių patyčias ir DRAUDŽIA bet kokius žodžius ir veiksmus, užgaunančius kito žmogaus jausmus, garbę bei orumą. Korane Allahas sako:
„O jūs, kurie patikėjot! Tegul vieni žmonės nesityčioja iš kitų; galimas daiktas, kad jie – geresni už juos! Ir tegul vienos moterys nesityčioja iš kitų moterų; galimas daiktas, jos – geresnės už jas! Neskriauskite patys savęs ir nevadinkite vieni kitų įžeidžiančiomis pravardėmis…“ (Koranas, 49:11)
Pranašas Muchammedas (ﷺ) yra gailestingumo pranašas. Kiekvienas musulmonas myli Pranašą labiau nei savo tėvus. Islamo religijoje Pranašas Muchammedas užima labai aukštą ir garbingą vietą. Jis buvo Pranašas, Pasiuntinys, religinis mokytojas, socialinis reformatorius, moralinis vedlys, lyderis, valstybininkas, ištikimas draugas, nuostabus bendražygis, atsidavęs vyras ir mylintis tėvas. Tai žmogus, kuris, būdamas keturiasdešimties metų, pradėjo skelbti islamo žinią visai žmonijai. Pats būdamas puikiausiu ir idealiausiu pavyzdžiu visiems. Būdamas šešiasdešimt trejų metų paliko šį pasaulį, bet jo perduota žinia nesustojo gyvuoti iki šių dienų. Todėl, kaip buvo minėta aukščiau, musulmonai nesityčioja iš žmonių, tad publikuota siaubinga karikatūra apie Pranašą parodoma dviguba nepagarba beveik dviems milijardams musulmonų pasaulyje.
Kiekvienas žmogus yra laisvas laikytis ir priimti savo šalies įstatymus, kurie dera tam laikotarpiui. Mes gyvename globaliame pasaulyje, todėl nuomonės formuotojai ir šalies vadovai turi labai svarbius įsipareigojimus, ir jie to negali pamiršti ar ignoruoti. Tai, kas nutinka viename pasaulio gale, gali turėti įtakos kitame pasaulio gale. Pasaulinė globalizacija nėra tik laisvi prekybos santykiai tarp šalių ar turistiniai skrydžiai lėktuvu, ar galimybė įsigyti neįprastus suvenyrus iš kito pasaulio krašto, o ir skleidžiama idėja, ideologija, įvykis, kuris nukeliauja nepaprastu greičiu šiuolaikinių technologijų ir socialinių tinklų dėka.
Todėl, kviečiame visus būti atidiems, kai kažką sakome ar darome bei išmintingai reaguoti į situaciją. Ir net tada, kai mes turime tam teises, viskam yra ribos. Ir kiekviena teisė turi pareigas.
Kas yra Karikatūra? Tai grafikos žanras, satyrinis arba humoristinis piešinys, išjuokiantis arba pašiepiantis žmogaus ar visuomenės ydas. (Iš Wikipedia)
- 02 lapkričio, 2020
- Komentuoti neleidžiama
- karikatūros islame