fbpx

Pranašo (ﷺ) tradicinė medicina

Pranašo (ﷺ) medicina – tai gydymas pagal sunną, kurio pagrindą sudaro tai, kas buvo perduota mūsų Pranašu (ﷺ) per Koraną ar chadisus. Mūsų Pranašas (ﷺ) sakė: „Allahas atsiuntė mums ligas, taip pat Jis atsiuntė ir gydymą nuo visų jų, išskyrus mirtį“.
Pats Aukščiausiasis išrašė mums „receptus“ kaip gydytis nuo virusų. Žiema be žiemiško šalčio bei virusinė situacija pasaulyje atnešė mūsų šaliai didžiulę paletę virusų. Kaip tik apie apsaugą nuo jų bei savo organizmo stiprinimą mes šiame straipsnyje ir pakalbėsime.
Laimei, daugelis mūsų turi namuose žemiau nurodytus produktus. Bet ar visi mes žinome, ką apie juos mums sakė mūsų Pranašas (ﷺ)?

1. KYST AL HINDI
КыстGali būti ir miltelių, ir tablečių pavidalu. Šis unikalus augalas padeda esant ne tik svorio, hormoninėms, onkologinėms, alergijos, peršalimo, virškinimo ar širdies problemoms, bet ir stiprina žmogaus imuninę sistemą bet kuriame amžiuje.
2. JUODASIS KMYNAS

Черный тмин
Mūsų Pranašas (ﷺ) pasakė: „Jums reikia vartoti kmyną – jis gydo visas ligas, išskyrus mirtį“. Kmynas gerina virškinimo sistemą, stiprina žarnyno peristaltiką, mažina rūgimo, puvimo, dujų kaupimosi procesus, gydo tulžies ar kasos uždegimus, stiprina imunitetą.
3. OBUOLIŲ ACTAS

яблочный уксус
Mūsų Pranašas (ﷺ) mėgo šį actą labiau už vaisius, vynuoges ir net arbūzą. Nuoviras iš obuolių acto, česnako ir medaus mažina tikimybę susirgti virusine infekcija, kompensuoja naudingų medžiagų trūkumą organizme bei stiprina nervų sistemą.
Nuovirą galite pasidaryti sumaišius stiklinę obuolių acto su stikline medaus ir 25 ml česnako sultimis. Visa tai gaminame ant vandens vonios (svarbu neužvirinti) ir laikome šaldytuve.
4. IMBIERAS

Имбирь
Apie imbiero, citrinos ar medaus teigiamą poveikį imuninei sistemai žino kiekvienas. Maža to, apie imbiero gydomąsias savybes buvo žinoma net prieš 3000 metų. Imbiero svarba yra minima Korane, kur Allahas Aukščiausiasis sako: „Teisinguosius sode girdys gėrimu, sumaišytu su kažkuo, pagal skonį primenantį imbierą (zandžabyl), iš šaltinio, pavadinto Salsabyl, dėka to, kad jo gėrimas naudingas, malonus ir skanus.“ (sura „Al-Insan“ 15-18 ajatai).
5. CHIDŽAMAХиджама
Tai kraujo nuleidimas. Mažai kas žino, kad mūsų organizmas naudoja tik 15 proc. savo kraujo. Likęs lieka rezerve ekstra atvejams (pvz., kraujavimui) ir laikui bėgant nusistovi, kaip nusistovi paprastas vanduo akvariume.
Chidžamos metu daromos 1 mm gylio įpjovos, per kurias vakuumo būdu išteka „negeras“ kraujas. Kad nieko gero tame ištekėjusiame kraujyje nėra, įrodo net šiuolaikiniai tyrimai. Įpjovos daromos tam tikruose kūno taškuose ir tik pagal sunną. Nuleidus kraują, organizmas gauna signalą, kad yra kraujavimas ir taip atnaujina kraują, prisotindamas jį deguonimi ir maistingomis medžiagomis. Hidžama gydoma viskas – nuo galvos skausmo iki nevaisingumo, bet chidžama – tai tik gydymo priemonė, nes išgydo tik pats Aukščiausiasis.
6. MALDA – SVEIKATOS RAKTAS

НамазŠis kasdienis ritualas gerina širdies, atminties, kraujotakos ir virškinimo veiklas. O reguliarus apiprausimas prieš maldas – slopina infekcijų plitimą.

Šiame straipsnyje išvardinti tik šeši „receptai“ iš mūsų Pranašo (ﷺ) medicinos. Šiuos straipsniu nesiekiama paneigti tradicinį gydymą. Straipsnio tikslas – trumpai papasakoti, kas islame sakoma apie gydymą. Tikimės buvo naudinga.

Šaltinis: islam.ru

Vertimą parengė: VšĮ „Islamo kultūros ir švietimo centras“